9Round'un Hikayesi

9Round, birçok işletmenin başladığı bir noktadan başladı, insanların hayatını değiştirme arzusu. Meşgul birer ebeveyn olan, bir karate okulunun sahibi ve yöneticisi, IKF Hafif Orta Kickboks Dünya Şampiyonu Shannon “The Cannon” Hudson ve eşi Heather'ın bir vizyonu vardı. Meşgul insanların, kendilerinden farklı olarak, sınıflarda zaman öldürmek ya da spor salonunda saatler harcamak yerine daha esnek zaman çizelgesine sahip harika egzersizler yapabilecekleri bir yer yaratmak istediler. Shannon'un dövüş sanatları ve kickboks eğitimi ile Heather'ın kendi fitness tutkusu, 9Round Franchising imparatorluğunun temelinde yer alan en önemli taşlar.

Ringin içinde 70'den fazla müsabakadan sonra, Hudson, ortalama bir kişinin dünyanın en iyi savaşçılarının bazılarının "çok gizli" olarak tanımlanan eğitimi alabileceği bir yer olmadığını keşfetti. İşte 9Round'un vizyonu burada başladı. Ringde yaptığı yorucu antrenmanları alıp korkutucu olmayan, kullanışlı bir dairesel antrenman biçimi yaratabileceğini biliyordu, bu sayede ortalama bir kişi yumruk yemeden bu boks ve kickboks avantajlarından yararlanabilecekti.

2008 yılı, ekonomi daha da kötüye gitmişti, iki küçük çocuk ve bir karate okulu, yeni bir iş kurmanın en olmayacak zamanı gibi görünüyordu, ama Hudsonlar'ın büyük fikirleri ve hatta daha büyük hayalleri vardı. 9Round konseptini oluştururken antrenmanı kısa tutmanın yine de etkili olduğunu biliyorlardı. Şirket, insanların bir spor salonunda daha fazla zaman harcamaları gerekmediği fikrine dayanarak kuruldu, insanların sadece daha fazla odaklanma ve yoğunluğa ihtiyaçları vardı.

Temmuz 2008'de Greenville, Güney Karolina'daki Butler Road'da ilk 9Round şubesi açıldı. Bu konum, 30 dakikalık kikboks dairesel antrenman konsepti için hem deneme hem de başarısını kanıtlama alanıydı. Sadece iki çalışan olarak Shannon ve Heather, tadilat işlerinden salonda çalınan müziğe, kullanılacak eldivenler ve ağırlıklara kadar her türlü işlemi ve ekipmanı bizzat sağladılar, test ettiler ve revize ettiler. Ve bu ilk şubeyle sadece bir yıl geçtikten sonra - çok yorucu ve öngörülemeyecek bir şekilde olsa da - ilk 9Round franchise, spor salonunun bir üyesine satıldı ve 2012 yılına kadar şirket 100 şubeye ulaştı. Marka büyüdükçe, 9Round uygun fiyata yüksek yoğunluklu bir antrenman yapılabilecek bir yer olarak ünlenmeye başladı.

Şirketin büyümesiyle, Shannon ve Heather franchise düzenine geçilmesi için devam eden sürecin geliştirilmesine, ayrıntılanmasına ve değerlendirilmesine odaklandılar.Shannon ve Heather, her kişinin en olabilecek şekilde dünya şampiyonluğu kalitesinde bir antrenman sisteminde spor yapmayı hak ettiğine inandılar. Bu da 9Round markasının büyümesindeki en önemli itici etken oldu. Sadece binlerce üyenin 9Round antrenmanı ile hayatlarını değiştirmediler, 9Round sistemine katılan bütün franchise ekiplerine kendi işlerine sahip olması konusunda destek oldular.

After its humble beginnings, with that single location in Greenville, SC, there are now over 750 9Round clubs open and operating throughout 1 states and 20 countries, with over 500 more in various stages of development. All of them delivering on the promise of making members stronger in 30 minutes, physically and mentally!

Kurucular Hakkında

Shannon Hudson

9Round Franchising LLC'nin kurucusu ve CEO'su Shannon "The Cannon" Hudson , 1 Ekim 2011'de 6. turda TKO zaferiyle Dünya Hafif Middleweight Kick Boks Şampiyonası'nı kazandı. 1984 Olimpiyat Altın Madalyası Tyrell Biggs'in kardeşi efsanevi boks antrenörü Xavier Biggs altında çalıştı. Shannon, dövüş sanatlarına yedi yaşında başladı ve yetişkinlik döneminde eğitime devam etti. Japon Shotokan Karate'de 5. derecede Kara Kuşak, Joe Lewis'in Dövüş Sisteminde 4. derece Kara Kuşak ve Bill Wallace Süper Ayak Sistemi altında 3. derece Kara Kuşak vardır.

Shannon is fully involved in the day-to-day operations of the business and constantly works to bring the best support to 9Round franchisees and the best workout experience to 9Round members. He released a business book entitled Zero to 100 in early 2016, which is a candid memoir of the journey from one 9Round location to the first 100 locations being opened. This book made Shannon a best-selling author on Amazon. Shannon enjoys building the 9Round brand, public speaking and motivating others by thinking outside the box.

Heather Hudson

Heather “Hero” Hudson 2008'den bu yana 9Round'un COO'su ve eş kurucusu. Shotokan Karate'de siyah kuşak sahibi olan Heather, fitness ve hayatın tüm alanında sağlıklı yaşam tutkusu ile büyüdü. Egzersiz konusunda her zaman aktifti ve keyif alıyordu, ancak iki çocuk sahibi olduktan sonra klasik egzersiz programından daha fazlasına ihtiyacı olduğunu gördü. Fitness için kickboks'a aşık olduktan sonra, 9Round Heather'ın fitness seviyesini yeni bir seviyeye taşıdı. Onun tutkusu şimdi diğerlerinin fitness hedeflerinin asla çok yüksek olmadığını fark etmelerine yardımcı oluyor. 9Round Fitness programının en sevdiği parçası, hem yeni başlayanlara hem de gelişmiş fitness seviyelerine motive edici, canlandırıcı bir grup fitness ortamı yaratabilmesidir.

Diğer insanlara yardım etme konusundaki tutkusu sadece spor salonu sınırlarında değil. Heather ayrıca, 9Round Franchise'larının finansal hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak adına fazlasıyla emek harcıyor. Heather, franchising şirketini sahiplerine, pazarlamaya ve 9Round sahipleri için ölçeklenebilir sistemlerin geliştirilmesine yoğun bir şekilde odaklanarak yardım ediyor. Kendisi ve 9Round şirketi için yüksek standartlar belirliyor ve her düzeyde franchise'lara destek sunuyor. Heather özellikle kadınları kendi fitness ve işlerini kurma süreçleri boyunca desteklemekten hoşlanıyor ve yakın gelecekte bu konudaki felsefelerini içeren bir kitap yazmayı planlıyor.

Hudson family

Hudson ailesi 9Round'un 10. Yıl Kutlama Antrenmanında